Wednesday, 6 June 2012

Polski Stomatolog

W Polskiej Klinice w Manchesterze na Eccles, otrzymacie państwo najbardziej kompleksowy wachlarz usług z zakresu medycyny estetycznej. Nasi specjaliści zajmują się diagnostyką, leczeniem zachowawczym, konsultacjami, protetyką, implantologią oraz ortodoncją.

Oferujemy możliwość świadczeń stomatologicznych w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji dla pacjentów, którzy nie przepadają lub wręcz obawiają się dentysty. Jest to idealna usługa dla osób które posiadają stomatologiczną fobię.

Stomatologia zachowawcza

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe). Dzięki zastosowaniu materiałów oraz sprzętu najwyższej jakości możecie być Państwo pewni, że wypełnienia wykonane w naszym gabinecie będą wysoce estetyczne i praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Zwracamy uwagę, aby prace wykonane przez nasz zespół spełniały wszystkie zasady funkcjonalne oraz estetyczne. Wypełnienia przez nas wykonane przywracają naturalny kształt zęba. Stosujemy materiały, które idealnie naśladują naturalne tkanki zęba, stąd są niezauważalne nawet w nietypowych warunkach oświetlenia (np. światło ultrafioletowe w dyskotekach). Jednocześnie w trakcie leczenia stosujemy wszelkie możliwe środki ostrożności i dokładamy wszelkich starań, aby zachować Państwa zęba żywego. Żywy ząb jest znacznie bardziej wartościowy niż ząb leczony kanałowo, więc leczenie kanałowe jest dla nas ostatecznością wykonywaną po wyczerpaniu wszelkich innych metod leczenia zachowawczego (jak np. leczenie biologiczne odwracalnych zapaleń miazgi).

Stomatologia kosmetyczna
Stomatologia kosmetyczna zajmuje się wymianą nieestetycznych, przebarwionych i niekompletnych wypełnień w zębach, likwidacją diastem, wyrównaniem linii brzegowych zębów, zakładaniem koron porcelanowych. Chcemy sprawić, by uśmiechali się Państwo chętnie i bez kompleksów. Na wstępie profesjonalnie oczyszczamy zęby skalerem, pastami, piaskarką itp.

Stomatologia profilaktyczna

Lepiej (i taniej!) zapobiegać niż leczyć! Aby zapobiegać powstawaniu próchnicy już od najwcześniejszych lat, możemy regularnie stosować preparaty z większą zawartością fluoru, tzw. lakiery. W trakcie krótkiej i przyjemnej wizyty pokrywamy zęby lakierem, który przez kilka miesięcy pełni rolę “pancerza ochronnego” dla zębów przed bakteriami. Młodsi pacjenci mogą mieć zabezpieczone bruzdy lakiem szczelinowym. Lak izoluje młody ząb przed dostępem i zaleganiem pokarmu (cukru !) w naturalnych zagłębieniach zęba i utrudnia powstanie próchnicy.

Endodoncja

Stomatologia endodontyczna zajmuje się leczeniem kanałowym zębów, których “środek” jest nieodwracalnie zniszczony. Zbyt długie zwlekanie z leczeniem może skutkować przeniesieniem zakażenia wgłąb kości, a także utratą zęba. Można również leczyć tą metodą choroby okołowierzchołkowe zębów (ropień, przetoka).

Stomatologia dziecięca

Pierwsza wizyta powinna odbyć się, gdy dziecko ma komplet zębów mlecznych, tj. około 3 roku życia. Lekarz ma możliwość ocenić stan zębów malucha, udzielić wskazówek dotyczących pielęgnacji zębów i częstości następnych wizyt. Ubytki w zębach mlecznych mogą być wypełniane w ulubionych przez dzieci kolorach. Rodzicu! Pamiętaj, że o stan zębów stałych Twojego dziecka musisz zatroszczyć się już dzisiaj! Wymiana zębów mlecznych na stałe rozpoczyna się około szóstego roku życia dziecka i trwa kilka lat. Przez ten czas nieleczone zęby mleczne "zarażają" próchnicą młode zęby stałe.

Chirurgia stomatologiczna

Doświadczony chirurg stomatologiczny dołoży wszelkich starań, aby zapewnić najwyższy komfort w czasie zabiegu stosując najskuteczniejsze i bezpieczne znieczulenia. Najczęstszym powodem wykonania zabiegu chirurgicznego jest konieczność ekstrakcji. Istota usuwania zęba polega na oddzieleniu go od otoczenia i wyjęciu z zębodołu. Umiejętności lekarza i współpraca ze strony pacjenta umożliwiają prawidłowe wykonanie zabiegu i zapobiegają wystąpieniu powikłań. Należy jednak pamiętać, że ekstrakcja zęba (ekstrakcja - wyrywanie zębów) jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań aby do tego nie dopuścić, wykorzystując najnowsze osiągnięcia medycyny.

Protetyka

Oferujemy szeroki zakres nowoczesnych uzupełnień protetycznych poprzez korony i mosty porcelanowe, uzupełnienia kombinowane, bezklamrowe, zapewniając tym samym komfort ich użytkowania.

Wykonujemy protezy dentystyczne wszystkich typów:

  • Protezy akrylowe - wysoki standard, wygoda noszenia,

  • Protezy klasyczne – wariant tradycyjny lub super-wytrzymały,

  • Protezy kosmetyczne - wysoko specjalistyczne protezy stanowiące połączenie sztuki protetycznej i medycyny estetycznej,

  • Protezy na metalu - oferujemy ultra-cienki stop metalu i specjalną technikę wykonania,

  • Mikro protezy - kosmetyczne uzupełnienie protetyczne na jednego lub dwa zęby (przednie lub trzonowe),

  • Protezy na miękkim podłożu,

  • Protezy specjalistyczne – na implantach, zatrzaskach, magnesach,


oraz wiele innych prac z zakresu protetyki stomatologicznej.
Wybielanie

Wybielanie zębów prowadzimy metodą bezpośrednią w gabinecie lub metodą nakładkową. W gabinecie pacjent ma możliwość wybielania zębów nawet o kilka tonów w ciągu jednej wizyty. Metoda nakładkowa polega na przygotowaniu indywidualnych nakładek, dobraniu stężenia żelu wybielającego oraz przeprowadzeniu instruktażu. Pacjent przeprowadza wybielanie w zaciszu domowym. Efekt wybielania jest widoczny szybko, często już po pierwszym zastosowaniu. Stosujemy jedynie bezpieczne i sprawdzone preparaty!

 

tel. 0 161 707 1983

info. 0 844 209 2149

kom. 0 7955 280 690Rejestracja...lub wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy:


WYPEŁNIJ FORMULARZ
No comments:

Post a Comment