Tuesday 4 December 2012

Biały uśmiech bez chemii

Olśnij znajomych i rodzinę białymi zębami na Święta

Specjalnie przed Bożym Narodzeniem wprowadziliśmy dla Państwa usługę, która dzięki najnowszej technologii, wybiela i czyści zęby a zarazem, nie wymaga żadnych, chemicznych środków, które wypalają, lub podrażniają dziąsła oraz oczywiście trują organizm.

System piaskowania połączony ze skalingiem to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób wybielania zębów jaki do tej pory powstał! Do piaskowania nie używa się żadnej substancji aktywnej lub światło aktywującej, a jedynie polerskiego proszku – tzw. piasku.
Piaskowanie zębów jest jednym z zabiegów profilaktycznych stosowanych w stomatologii.
Piaskowanie usuwa:
  • osady na zębach
  • powierzchniowe przebarwienia
  • płytkę bakteryjną
  • miękkie złogi nazębne.
Piaskowanie poleruje powierzchnię zębów i dzięki temu zapobiega szybkiemu odkładaniu się płytki bakteryjnej. Daje poczucie świeżości.
Na czym polega piaskowanie zębów?
Do zabiegu piaskowania stosowane są piaskarki stomatologiczne. Są to urządzenia, które do końcówki (dyszy) podają proszek do piaskowania wraz z wodą i powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem. Proszek to dwuwęglan sodu o wielkości ziarna 65 mikro metra. Ziarna mają zaokrąglone krawędzie i mogą być pokryte teflonem.
Zabieg ten wymaga wprawy, bo dziąsła i błona śluzowa nie przepadają za strumieniem pisku pod ciśnieniem około 2 barów. Pacjent jak i osoba wykonująca zabieg powinni mieć na oczach ochronne okulary.
Piasek, który wykonał już swoje zadanie odbija się od powierzchni oczyszczanej i jest zbierany przez końcówkę ssaka stomatologicznego. W jednej ręce piaskarka, a w drugiej ssak. Zabieg ten wykonuje lekarz.
Czy piaskowanie zębów jest bolesne?
Piaskowanie zębów nie jest zabiegiem bolesnym, jest natomiast uznawane za nieprzyjemne. Strumień piasku może podrażnić dziąsła i błonę śluzową. Sam piasek stomatologiczny może być smakowy a jego formuła chemiczna jest tak opracowana, aby zwiększyć jego potencjał czyszczący. Niedogodności związane z zabiegiem z pewnością łatwiej będzie zaakceptować z informacją, że piaskowanie zębów zwykle nie trwa dłużej niż 15-25 minut.
Czym różni się piaskowanie zębów od skalingu zębów?
Piaskowanie zębów i skaling to dwa wzajemnie uzupełniające się zabiegi, dlatego w Prywatnej Przychodni najczęściej są wykonywane razem w usłudze profesjonalnego czyszczenia. Skaling polega na usunięciu kamiena nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego. Piaskowanie usuwa osad i powierzchowne przebarwienia, wygładza również powierzchnię zęba, która znajdowała się pod kamieniem nazębnym i po jego usunięciu pozostaje porowata, co w przyszłości znacznie ułatwiłoby powtórne osadzanie się kamienia nazębnego. Jeśli wypiaskowalibyśmy zęby bez uprzedniego usunięcia kamiena nazębnego podczas skalingu, piaskarka wypolerowałaby kamień nazębny. Z kolei rezygnacja z piaskowania sprawi, że trudno dostępne miejsca, takie jak przestrzenie międzyzębowe i bruzdy zębów nie będą właściwie doczyszczone.
Jak często należy piaskować zęby?
Zaleca się piaskowanie zębów raz na pół roku. Osoby szczególnie predysponowane po powstawania osadu nazębnego, czyli palące, spożywające duże ilości kawy oraz herbaty, mogą wymagać piaskowania zębów w krótszym okresie. O optymalną częstotliwość piaskowania zębów w swoim przypadku najlepiej zapytać swojego dentystę. Najlepszym rozwiązaniem są regularne przeglądy stomatologiczne co pół roku, na których stomatolog oceni, czy zęby kwalifikują się już do piaskowania i ewentualnie skalingu.
Osobom użytkującym stałe aparaty ortodontyczne zaleca się piaskowanie zębów co 3 miesiące z uwagi na trudności w prawidłowym oczyszczaniu powierzchni zębów przy zamkach ortodontycznych.
Piaskowanie zębów należy również wykonać przed zabiegiem wybielania zębów, bowiem jeśli na zębach pozostanie osad, wpłynie to na zmniejszenie uzyskanego efektu.
Czy piaskowanie zębów nie uszkadza szkliwa?
Nie uszkadza. Piaskowanie zębów wykonywane nie częściej niż raz na trzy miesiące jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa zębów i tkanek otaczających. Piaskowanie w Przychodni ANIDENT wykonywane jest z użyciem wysokiej klasy piaskarek japońskiej firmy NSK i wysokiej jakości piasku stomatologicznego.
Dlaczego zęby po piaskowaniu warto polakierować fluorem?
Większa ilość fluoru w szkliwie oznacza większą odporność na powstanie próchnicy, a gdy do niej nawet dojdzie, spowalnia jej ekspansję. Bezpośrednio po piaskowaniu zęby są bardzo czyste i wówczas zabieg fluoryzacji jest najbardziej efektywny. Zęby po piaskowaniu mogą być również przejściowo nadwrażliwe, fluoryzacja lakierem fluorowym bezpośrednio po czyszczeniu zębów redukuje tę nadwrażliwość.
Oto pakiety usług które przygotowaliśmy dla Państwa:
  1. Piaskowanie zębów £80 (czas trwania wizyty ok. 30 min)
  2. Skaling zębów  £60 (czas trwania wizyty około 30 min)
  3. Zestaw Profesjonalego czyszczenia obejmujący skaling przygotowując, piaskowanie oraz lakierowanie gratis £140 (czas trwania to 1 godzina)
http://polska-klinika.com/bialy-usmiech-bez-chemii/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=bialy-usmiech-bez-chemii

No comments:

Post a Comment