Tuesday 3 September 2013

Poznaj nasze opinie: Rada na wrośnięty paznokieć

Wrośnięty paznokieć to bardzo bolesny problem, jeżeli już się pojawił należy czym prędzej podjąć leczenie.


Wrośnięty paznokieć może przyczynić się do stanu zapalnego bądź zakażenia, dlatego istotne jest nie zwlekać z rozwiązaniem tego problemu.


Czasy, w których jedynym rozwiązaniem było chirurgiczne i co za tym idzie często dość bolesne zerwanie całego paznokcia już dawno minęły.

Obecnie wystarczy chwila cierpliwości i uwagi, a problem zniknie szybciej, niż się pojawił.
Najczęstsze przyczyny wrastania paznokci w skórę
ortopedia, grzybica, stopy i nogi

Wrośnięty paznokieć to nieznośna dolegliwość, która może dotyczyć osób w każdym wieku. Polega ona na wbijaniu się brzegów paznokcia pod otaczającą go skórę, czyli tak zwany wał paznokciowy, co powoduje uczucie dyskomfortu. Wrastaniu towarzyszy zazwyczaj zaczerwienienie i obrzęk. Trzeba pamiętać, że bez odpowiedniej reakcji może dojść do zapalenia bądź zakażenia. Jedną z głównych przyczyn powodujących Wrośnięty paznokieć jest noszenie zbyt obcisłego, wąskiego, niedopasowanego obuwia - zwłaszcza butów z wąskimi noskami i na wysokim obcasie. Ucisk powoduje zagięcie brzegów paznokcia ku dołowi. Odpowiedni dobór butów jest zatem kluczem do sukcesu. Inną przyczyną może być nieprawidłowe obcinanie paznokci. Nadmierne ich przycinanie lub podcinanie "na okrągło" to tylko niektóre błędy, które popełniamy. Pamiętajmy, że należy obcinać je prosto, nadając płytce kształt łopatki. Ostre brzegi bezpieczniej wygładzić pilnikiem. Uważajmy także, jak chodzimy. Nawet przypadkowe uderzenie o framugę drzwi może spowodować odkształcenie paznokcia. Bez echa nie pozostają także inne dolegliwości mogące wpłynąć na kondycję naszych stóp – nadwaga, czy nieprawidłowa postawa.

Jak sobie radzić z wrośniętym paznokciem

Gdy zobaczysz, że w okolicach wrośniętego paznokcia pojawił się obrzęk i zaczerwienie, które narastają – nie zwlekaj. Czym prędzej nasącz waciki w płynie odkażającym, które następnie podłóż pod paznokieć. Inną metodą jest udanie się do kosmetyczki, która może wykonać różnorodne zabiegi przynoszące natychmiastową ulgę (rurki korygujące, klamry). Oba są bezbolesne i powodują, że płytka odrośnie prawidłowo. Niestety niektóre z tych zabiegów nie należą do najtańszych. W trudnych przypadkach, gdy stan zapalny jest już bardzo rozległy, należy udać się do podiatry (podologa). Jednak najlepszą radą na wrastanie paznokci jest po prostu zapobieganie takim problemom. Warto zatem systematycznie sprawdzać stan swoich stóp. Stałe ich obserwowanie pomoże w porę zareagować na to wstydliwe schorzenie, a im wcześniej zareagujemy tym szybciej uporamy się z tym problemem. Co najważniejsze profilaktyka zaoszczędzi nieprzyjemnego bólu jaki towarzyszy wrastaniu paznokci, na przykład podczas chodzenia.

Źródło: dobra-rada.pl
Wpis: Centrum Rehabilitacji i Fizykoterapii w Manchesterze na Eccles tel. 0161 707 1983

No comments:

Post a Comment